Tipy na zimu

Krušné hory jsou v zimě krásné a pro vyznavače zimních sportů nabízejí dostatek vyžití. Je jedno, jestli dáváte přednost běžkám, lyžím nebo snowboardu. Buď přímo v Potůčkách, nebo v jejich blízkosti najdete dostatek běžeckých tratí a sjezdovek, které budou vyhovovat začátečníkům i náročnějším sportovcům. Okolí nabízí spoustu zajímavých míst, které jsou vhodné pro procházky či celodenní výlety.


SKIAREÁL POTŮČKY – SKIPOT. Skiareál, který je v blízkosti chaty (asi 500 metrů), nabízí sjezdovku dlouhou 555 metrů s kotvičkovým a dětským vlekem. Areál je vhodný pro rodiny s dětmi, nabízí snowpark i sjezdovku pro extrémní lyžování, půjčovnu vybavení a služby lyžařských a snowboardových instruktorů. Součástí střediska je stylová restaurace s domácí stravou a příznivými cenami a nezpoplatněné parkoviště. Tradicí je večerní lyžování, které je zpestřeno nejrůzněšími společenskými akcemi. (Více informací...)

.

SKIAREÁL PLEŠIVEC. Nově vybudovaný Skiareál Plešivec, který je od chaty vzdálen třináct kilometrů, je jedním z největších a nejmodernějších lyžařských center v České republice. Nabízí více než deset kilometrů sjezdovek vhodných jak pro extrémní, tak pro odpočinkové lyžování. Na vrchol Plešivce vedou tři sedačkové lanovky a několik kotvičkových vleků. Samozřejmostí je půjčovna vybavení, lyžařská a snowboardová škola, skiservis a několik restaurací a bister umístěných na sjezdovkách. (Více informací...)

SKIAREÁL JOHANNGEORGENSTADT. Skiareál v Johanngeorgenstadtu je od chaty vzdálen asi pět kilometrů a nabízí dohromady dva kilometry lehčích a středně těžkých sjezdových tratí s převýšením 110 metrů, na nichž si dobře zalyžují začátečníci i pokročilí lyžaři. Součástí je i sáňkařská dráha. Areál je vhodný pro rodinné vyžití, k dispozici je i lyžařská škola, samozřejmostí je občerstvení. Lyžuje se od 9 do 17 hodin. (Více informací...)

SÍŤ BĚŽECKÝCH TRAS. Potůčky jsou součástí krušnohorských tras, pozoruhodného turistického projektu Krušnohoří. Síť běžeckých tras dosahuje délky kolem 80 kilometrů a je propojená s trasami v sousedním Sasku, kde se běžkařské stopy denně upravují po celé délce. Vyznavači běžek jistě rádi vyzkoušejí například trasu Bublava–Meühlleithen–Johanngeorgenstadt v délce 23,5 kilometru nebo trasu Klingenthal–Schöneck–Mühlleithen–Aschberg–Klingenthal dlouhou 20, 4 kilometru.

BĚŽKAŘSKÝ OKRUH JOHANNGEORGENSTADT. Hned za hranicí s Německem, v sousedním Johanngeorgenstadtu, se nachází vyhledávaný běžkařský okruh. Trasa je osvětlená, denně udržovaná a uměle zasněžovaná, takže jí lze využívat i tehdy, kdy sněhové podmínky nejsou zrovna ideální.

JEŽÍŠKOVA CESTA. Městečko Boží Dar bylo vyhlášeno Ježíškovým městečkem. Působí zde Ježíškova pošta, která rozesílá po celé zemi dopisy orazítkované symbolem Ježíška. Především zde ale byla od 8. prosince 2007 otevřena Ježíškova cesta, která má dva okruhy. Malý okruh, určený těm nejmenším dětem, je dlouhý 5 600 metrů, velký okruh měří 12 900 metrů, je tedy pro zdatné turisty. (Více informací...)

KRYTÝ PLAVECKÝ BAZÉN. V sousedním Johanngeorgenstandtu je celoročně otevřený krytý plavecký bazén. (Více informací...)

TRŽNICE POTŮČKY-BREITENBACH. Na hranici obce s Německem se nachází největší tržnice západočeského regionu, která je vyhledávána jak českými, tak německými zákazníky. Tržnice nabízí velké množství obchůdků a stylových restaurací.

(+420) 775 218 666