Tipy na léto

V létě vyhledávají Krušné hory především turisté a cyklisté, kteří dávají přednost klidnějším destinacím bez masového náporu výletníků. Civilizovaná místa střídají zákoutí, kde si v soukromí vychutnáte divokou přírodu. Na své si přijdou vyznavači cyklistiky, neboť Krušné hory se pyšní sítí cyklostezek pro začátečníky i náročnější sportovce.


SÍŤ CYKLISTICKÝCH TRAS. Většina cyklistických tras vede po Krušnohorské magistrále, kterou jsou protkané celé Krušné hory. V zimě ji využívají běžkaři, v létě pěší a cyklisté. Stovky kilometrů dávají dostatečný výběr náročnosti terénu pro rekreační, náročnější i nejnáročnější vyznavače cyklistiky. Z Potůčků snadno dojedete i na saské cyklostezky.

AREÁL PLEŠIVEC. Plešivec, to nejsou jen zimní radovánky. Areál stojí za návštěvu i v letní sezóně. Čeká tu na vás lanové centrum, lanový park pro děti, obří houpačka, volný pád z šestnácti metrů a další adrenalinové disciplíny. (Více informací...)

PŘÍRODNÍ KOUPALIŠTĚ JOHANNGEORGENSTADT. Přímo do sousedního Johanngeorgenstadtu si můžete zajet na přírodní koupaliště s kvalitní vodou, obklopené borovým lesem a velkou travnatou plochou. Děti si mohou zaskotačit na tobogánu, v areálu jsou rovněž hřiště a rekreační sportoviště. Koupaliště má veškeré potřebné zázemí a nabízí také ohraničenou nudistickou pláž. (Více informací...)

INLAJNOVÁ DRÁHA JOHANNGEORGENSTADT. V Johanngeorgenstadtu můžete provětrat i kolečkové brusle. Přímo v lese, takřka v tisícimetrové výšce, na vás čeká malá a pro podvečerní relax ideální inlajnová dráha s perfektním povrchem, a navíc s útulnou hospodou.

TURISTICKÉ ZAJÍMAVOSTI. Okolí nabízí množství vyhledávaných turistických atrakcí. Častým cílem výletů je rozhledna na Blatenském vrchu, která byla postavena roku 1913 a je dodnes přístupná. Oblíbené jsou vycházky podél dvanáct kilometrů dlouhého Blatenského vodního příkopu, který odvádí vodu z Božídarského rašeliniště. Prohlédnout si můžete také Vlčí a Ledovou jámu, které vznikly při těžbě cínu a dnes jsou přírodní památkou.

TRŽNICE POTŮČKY-BREITENBACH. Na hranici obce s Německem se nachází největší tržnice západočeského regionu, která je vyhledávána jak českými, tak německými zákazníky. Tržnice nabízí velké množství obchůdků a stylových restaurací.

(+420) 775 218 666